על האיגוד

החל מהקמתו בשנת 1999 מספק איגוד ערים גליל מזרחי וגולן לפסולת מוצקה מענה סביבתי-תברואתי לכ-200,000 תושבים. האיגוד אחראי על מתן פתרון הקצה לפסולת הסביבתית שנאספת ברשויות המקומיות והוא זה שאחראי על שינועה של הפסולת אל אתרי ההטמנה אותם הוא מפעיל .

נוסף על כך, תומך האיגוד בכלל הרשויות החברות בו ומסייע להן בכל הנוגע לתכנון תכניות סביבתיות ומספק ידע והדרכה לצורך בניית תכניות מיחזור משותפות ברשויות עצמן. לצד אלו, האיגוד רואה בהסברה וחינוך לאורח חיים סביבתי, המבוסס על צריכה נבונה, ערך עליון וככזה חרט על דגלו בניית תכניות חינוך ייחודיות לילדי הרשויות.

קרא עוד >

ההיסטוריה של האיגוד

1999

הקמת האיגוד

2000

הקמת בריכת תשטיפים ראשונה

2001

הקמת תא הטמנה ראשון

2005

הקמת מערכת לביו גז

2006

קובי כץ מונה ליו"ר האיגוד

2007

הקמת בריכת תשטיפים נוספת

2008

כרמיאל מצטרפת לאיגוד ערים

2009

אביהוד רסקי מונה ליו"ר האיגוד

2009

שלמה בהלול מנהל האתר פרש לגמלאות

2010

הגענו למחצית הכמות – שלושה בורות הטמנה

2011

עשרת אלפים מבקרים בפארק תאנים

2012

הקמת מערכת לניתוב ביוגז לשימוש עבור מפעלי פרי גליל

2014

הבור האחרון של תאנים נפתח לשימוש

2016

אושר התסקיר האזורי

דבר היו”ר אביהוד רסקי

שלום רב,
ברוכים הבאים לאתר הבית של איגוד ערים לפסולת מוצקה גליל מזרחי וגולן.
פסולת היא חלק מאורח החיים המודרני ועלינו לחפש אחר דרכים לנצלה ולהפכה ממטרד למשאב.
מזה למעלה מעשור אנו מקדמים, בשיתוף עם 14 הרשויות המקומיות החברות באיגוד, את הקמתו של פארק מיון ומחזור מתקדם שיכלול מתקני מיון, הפרדה ומחזור, כשלצדם אף יוקם מרכז לחינוך סביבתי, בו יוכלו בני נוער ותלמידים ללמוד אודות הפסולת והדרכים לטפל בה.
האיגוד פועל מתוך אחריות סביבתית. בהקמת פארק המחזור אנו משקיעים משאבים אנושיים וכספיים רבים במטרה להבטיח עתיד נקי יותר תוך לקיחת אחריות סביבתית וחברתית.
האיגוד גאה לעמוד בחוד החנית של המהפכה הסביבתית בגליל המזרחי ובגולן.
אתר האינטרנט החדש שלנו הוקם על מנת לאפשר לכם להכיר את אתר תאנים ואת פעילות האיגוד מקרוב. אתם יותר ממוזמנים לגלוש בו ולהתעדכן בפעילויות השונות ולהכיר קצת יותר לעומק את עולם הפסולת ואיכות הסביבה ולגלות שהריח לא כל כך נורא.
שלכם
רו״ח אביהוד רסקי
ראש המועצה המקומית ראש פינה
ויו״ר איגוד ערים גליל מזרחי וגולן

דבר המנכ”ל אביהו ביאלי

אחד האתגרים החשובים ביותר שהוליד אורח החיים המודרני הינו הפחתת כמות הפסולת שאנו מייצרים והטיפול המתקדם בה.
עם הקמת האיגוד קבלנו על עצמנו את הטיפול באתר ההטמנה תאנים. פעלנו והשקענו עשרות מיליוני שקלים בטיפול במפגעים ובמניעת מפגעים עתידיים.
בורות ההטמנה נאטמו והונחה בהם מערכת לאיסוף נוזלי הפסולת בהתאם לתקנים אירופאים מחמירים במיוחד זאת בכדי למנוע חלחול התשטיפים (המיץ של הזבל) למי התהום.
עוד הותקנו מערכות לצמצום פליטת גזי החממה, לאיסוף גז המתאן ולשימוש בו כמקור אנרגיה ירוק ונקי לסביבה.
הטמנת הפסולת הינה עולם ישן. בעולם המתקדם הופכים הפסולת למשאב וזאת באמצעות מיון מרכיביה השונים, שימוש חוזר בחומרים, ניצול פסולת אורגנית לייצור דשן ואנרגיה ירוקה וידידותית לסביבה והפחתה משמעותית של כמות הפסולת שמועברת להטמנה, אם בכלל.
אתר ההטמנה ופארק המיחזור שעתיד לקום נועדו לשרת רשויות רבות בגליל המזרחי וברמת הגולן ואנו עושים הכל על מנת שהטיפול יהיה מקצועי, חסכוני, איכותי ויותר מכל – ידידותי לסביבה.
שלכם,
אביהו ביאלי
מנכ״ל האיגוד

צור עימנו קשר

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement